Визнали бійцями-добровольцями

Питання про визнання жителів м. Ірпінь, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань на Сході України, але не увійшли до складу Збройних сил України. Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії України, інших військових формувань та правоохоронних органів, ініціювали голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО, депутат Ірпінської міської ради Ігор Панасюк та заступник керівника «Самооборони» Київської області Олександр Ніколаєць.

Вони керувалися Указом в.о. Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», що ознаменувало початок антитерористичної операції на Сході нашої держави.

З відповідним поданням звернувся до Ірпінської міської ради Ігор Панасюк. Ігор Валерійович виступив на16 сесії Ірпінської міської ради сьомого скликання, яка відбулася 4 липня, з доповіддю. Місцеві парламентарі одноголосно підтримала це питання.

Вирішено:

  • створити при міській раді комісію з надання статусу бійцям-добровольцям АТО;
  • рекомендувати Київській обласній раді створити при обласній раді та обласній державній адміністрації комісію з надання офіційного статусу бійцям-добровольцям АТО, з видачею їм посвідчень відповідного зразка та належним соціальним забезпеченням;
  • клопотати перед Київською обласною радою звернутися до Верховної Ради України з пропозицією законодавчо врегулювати процедуру встановлення статусу, обсяги соціальних пільг та гарантій для учасників добровольчих формувань антитерористичної операції на Сході України, які не увійшли до складу створених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

 

Коментує Ігор ПАНАСЮК:
– Ситуація склалася ненормальна. Міністерство оброни України враховує тільки тих військових, які служили у Збройних силах України, Національній гвардії, правоохоронних органах. А про учасників добровольчих загонів забуває.

Самоорганізовані батальйони йшли на фронт прямо з Майдану. Йшли на захист суверенітету України без призову. У нас таких є біля 25 осіб. Всі вони мужньо воювали на Сході України проти російського агресора, багато з них отримали поранення, контузії. Візьміть наших волонтерів – Руслана Догадаєва, Олександра Порохню. Вони потрапили під ворожий обстріл, зазнали контузії. Добровольці Микола Личак та Олександр Давидчук віддали найдорожче – життя.

Тобто перший удар в неоголошеній війні прийняли на себе добровольці. Тепер прийшов час захищати цих бійців, підтримувати їхні родини.

Ірпінська регіональна спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО як може допомагає цим добровольцям. Зокрема, ми домовляємося з керівниками військових госпіталів про їх лікування, оздоровлення. Все це на особистих контактах. А треба, щоб ці функції взяла на себе держава. Має законодавчо закріпити статус цих військових Верховна Рада. Бо тут є велика прогалина. Я розумію, чому наше Міністерство оборони уникає розгляду цього питання. Бо тоді ви- пливуть нові дані про наші втрати в неоголошеній війні – з врахуванням добровольчих загонів вони будуть більшими!
Свого часу нам дорікали: ми вас не посилали в Афганістан! Тепер кажуть про добровольців АТО: хто вас туди кликав?!
Тому все це треба узаконити, щоб людяність, справедливість перемогла!

Підготував Василь Закревський