Вуличний комітет – гарний приклад самоорганізації населення

У липні 2016 року жителі вулиці Мечнікова провели збори. На них прийняли рішення створити вуличний комітет. Фактично всі проголосували «за». Головою комітету обрали Віру Канайкіну, заступником Христину Венжик, секретарем Тамару Буренко. До його складу ввійшли Тетяна Пащенко, Тетяна Волощенко, Надія Мороз, Оксана Ройко. Вуличний комітет буде працювати 5 років.

Створення такого комітету – це вияв самоорганізації населення, – сказала часопису «Ірпінь єдиний» Тамара Буренко. – це приклад, як треба гуртом відстоювати свої права. Ми підготували необхідні документи до міської ради. Правда, рішення про створення вуличного комітету перший раз (у листопаді минулого року, прим. автора) на сесії не пройшло. Це вдалося другого разу. Можливо, важливе для нас питання ми пробивали б ще довше, якби нам не допоміг депутат міської ради Ігор Панасюк. Він був нашою «бронею».

Які головні завдання ставить перед собою вуличний комітет? Перше. Навести лад на вулиці, тобто постійно дбати про її благоустрій, озеленення. Друге. Узаконити односторонній рух. Третє. Розширити тротуар, щоб було зручно для пішоходів і молодих мам, які їдуть з дитячими колясками. Четверте. Модернізувати криничку, зокрема зробити дерев’яний зруб, зберегти ландшафт навколо неї.

Членів комітету турбують і інші питання. Чи буде далі інтенсивно вестися забудова в цьому районі, чи вистачить води у підземних горизонтах тощо.

Коментар Ігоря ПАНАСЮКА:

– На вулиці Мечнікова проживають активні представники громади. І створення тут вуличного комітету – це хороший приклад для інших. Я допоміг узаконити цей комітет, вже все юридично оформлено.

Мені тепер краще як депутату. Бо тримаю постійний зв’язок з керівником та секретарем вуличного комітету, тому добре знаю їхні проблеми. Щоб разом оперативно вирішувати. Скажімо, вже є проект одностороннього руху по вулиці Мечнікова. А обмежувальні знаки швидкості ми тут поставили раніше.

Навели трохи порядок біля кринички. У перспективі її будемо реставрувати. Також плануємо встановити на перехресті вул. Мечнікова та вул. Університетської світлофор.

Дякую всім небайдужим людям, які підключилися до створення вуличного комітету. Вони хочуть наводи лад на своїй території, у своєму рідному місті. І це треба тільки вітати. Ми плануємо створити вуличний комітет і по вул. Високій. Щоб також спільно і ефективно вирішувати важливі питання.