Військовій медицині допомагають благодійні організації та волонтери

Розповідає полковник Юрій СЕРЕДА

– Я влився до лав батальйону тактичної групи, яким командує полковник Олег Чуйко, добровольцем. Зараз обіймаю посаду начальника медичної частини.

За вислугою років і  за віком – на пенсії. Вже перейшов 50-річний рубіж. Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Медицина – головна справа мого життя. Я працював педіатром  у центральній районній лікарні, 20 років – в реанімації Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

У польовому медичному пункті надаємо допомогу при гострих респіраторних захворюваннях, травмуванні. Якщо ситуація серйозніша, направляємо бійців до госпіталю.

– А як із медичним забезпеченням?
– Багато медикаментів привозять нам благодійні організації та  волонтери. Завдяки добрій волі, небайдужості цих людейми забезпечені майже в повному обсязі набором ліків та препаратів.

Сподіваємося, що безкорислива допомога від них буде розширюватися. Дуже вдячні нашим благодійникам. Маємо певний резерв медикаментів від Міністерства оборони України. Але він, якщо говорити відверто, досить урізаний.

– На фронті життя бійців, які отримали поранення, великою мірою залежить від кваліфікації лікарів, чи не так?
– З цього приводу висловлю свої побажання. Військкомати повинні відбирати достатню кількість медичних фахівців на відповідні посади. Ця робота повинна бути більш систематизована. У свою чергу Генеральний штаб Міністерства оборони України повинен мати більш чіткий розподіл медичнихпосад. Бо не завжди до нас приходять підготовлені спеціалісти.

Але чи найбільша проблема – відсутність чіткої методичної бази, де було б розписано, як повинен функціонувати той чи інший медичний  підрозділ.

Досвід війни засвідчив: людей в армію за станом здоров’я  треба відбирати ретельніше. Не кількісно, а якісно. Бо є чимало «бракованого» матеріалу. Окремі мобілізовані бійці не те, що для високо-мобільних десантних військ не придатні, їх до армії, як кажуть, на гарматний  постріл не можна підпускати.

Зараз проходимо етап створення медичної служби батальйону. А надійде команда, відразу вирушимо на бойові позиції.