Подання Ірпінському міському голові

Ірпінському міському голові
Карплюку В.А.
депутата Ірпінської міської
Ради VII скликання
Панасюка І.В.

 
ПОДАННЯ

Вже більше 2 років минуло з того часу, як Указом виконувача обов’язків Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», що ознаменувало початок антитерористичної операції на Сході нашої держави.

За більш ніж два роки проведення АТО десятки тисяч наших співвітчизників, в тому числі і жителів Київщини, брали і продовжують брати безпосередню участь у захисті незалежності, суверенітету, територіальної цілісності на Сході Української держави у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися з цією метою, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх Справ України, Національної гвардії України та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів.

Бійці-добровольці, які брали та беруть участь у захисті територіальної цілісності на Сході Української держави (далі – бійці-добровольці АТО), жертвуючи собою, захищаючи нашу державу від ворога, нічого не просять взамін. І так сталося, що їх правовий статус не визначений чинним законодавством і, відповідно, не захищається державою. За весь час проведення АТО багато бійців-добровольців віддали своє життя за нашу свободу і світле майбутнє для нас та наших дітей, проте їх осиротілі сім’ї залишились не тільки без рідної людини та годувальника, а й без належної уваги та підтримки з боку держави, заради якої герої-добровольці без вагань віддавали життя.

Згідно чинного законодавства бійці добровольчих підрозділів, доки не долучаться до Збройних сил України або Міністерства Внутрішніх справ України, або Національної гвардії України, інших силових відомств, позбавлені права отримати офіційний статус учасника АТО, а отже, не можуть отримувати пільги, і в разі загибелі воїна-добровольця його сім’я не зможе отримати єдину одноразову грошову допомогу по втраті годувальника в розмірі понад 650 тис. грн.

Така соціальна несправедливість не повинна залишатись осторонь уваги суспільства та держави, в т. ч. Ірпінської міської ради та її депутатського корпусу. Як показує практика, вирішення цієї складної проблеми існує. Так, зокрема, рішенням Івано-Франківської, Дніпропетровської обласних рад визнано бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході Української держави, створено відповідні комісії із встановлення осіб бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України. Рішенням визнано, що люди, які захищали і захищають Україну є учасниками бойових дій – вони є добровольцями та передбачено надання пільг бійцям-добровольцям.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,

ПРОШУ:

Включити до порядку денного та винести на розгляд чергової сесії Ірпінської міської ради питання про:

  • Визнання бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України (далі – бійці-добровольці АТО), осіб із числа мешканців міста Ірпінь, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовані для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності на Сході Української держави, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх Справ України, Національної гвардії України та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів;
  • Створення при Ірпінській міській раді комісії з надання статусу бійців-добровольців АТО;
  • Звернення до Київської обласної ради з ініціативою щодо визнання бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності на Сході Української держави (далі – бійці-добровольці АТО), осіб із числа мешканців Київської області, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовані для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності на Сході Української держави, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх Справ України, Національної гвардії України та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів;
  • Рекомендувати Київській обласній раді створити при обласній раді та обласній державній адміністрації комісію з надання офіційного статусу бійцям-добровольцям АТО, із видачею їм посвідчень відповідного зразка та належним соціальним забезпеченням;
  • Рекомендувати Київській обласній раді звернутись до Верховної Ради України з пропозицією законодавчого врегулювання підстав та процедури встановлення статусу, обсягу соціальних пільг та гарантій для учасників добровольчих формувань антитерористичної операції на Сході України, які в подальшому не увійшли до складу створених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Ігор ПАНАСЮК,
депутат Ірпінської міської ради
VII скликання