Ліквідатори-чорнобильці мають можливість отримувати більші пенсії

Чорнобильські дзвони лунають по всій Україні. Від страшної ядерної аварії нас відділяє вже 30 років.

Сьогодні ми низько схиляємо голови перед тими, хто ціною власного життя, здоров’яврятував, без перебільшення, світ. Бо радіація «мирного» атома розповсюдилася на багато європейських країн, і навіть досягла – за 32 дні – Сполучених Штатів Америки. Серед ліквідаторів був великий загін працівників органів внутрішніх справ. Їх подвиг увіковічили на території церкви Святого Миколая, що в селі Хотянівка Вишгородського району. Тут викарбувані імена 509 правоохоронців-героїв.

26 квітня на території цього храмувідбувся жалобний мітинг.У ньому взяли участь ліквідатори чорнобильської аварії, вдови передчасно померлих чорнобильців, їхні сини. Перед присутніми виступили заступник начальника Головного управління національної поліції Київської області Олександр Осіпов, генерал-майор міліції Микола Баранюк, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, голова асоціації «Чорнобиль» органів внутрішніх справ і підрозділів у Київської області Марія Бузарова, голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігор Панасюк.

Окремі виступаючі наголошували: держава залишила чорнобильців сам-на-сам зі своїми проблемами. Але не все так погано. Як зазначила Марія Бузарова, протягом двох років вона добивалася через суд збільшення пенсії для правоохоронців та цивільних – ліквідаторів аварії на ЧАЕС. І тепер це стало реальністю. Отож всіх зацікавлених осіб Марія Василівна просить звертатися до обласної асоціації «Чорнобиль».

Виступ ІгоряПанасюка був коротким, але емоційно-зворушливим:ми пам’ятаємо про тих, хто пішов із життя. Вони герої!Висловлюємо подяку тим,хто з нами продовжує будувати і захищати державу. Слава вам!

До присутніх звернувся настоятель храму святого Миколая, протоієрей Василій. Він зокрема відзначив, що ось вже 15 років у храмі лунає молитва за ліквідаторів-чорнобильців.

До гранітних плит, де викарбувані імена героїв, учасники жалобного мітингу поклали квіти. На їх честь прогримів салют.

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

One Comment

  1. ВЕЛИКА ПОДЯКА Марії Василівні за турботу. Бай БОГ ВАМ ЗДОРОВЬЯ і всего найкращого. З повагою ГОЛОВА ІРПІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇЇ ” ЛЮБОВ І ДОВІРА” інвалід 2 групи, 1 категорія ЧАЄС

Comments are closed.