Головного лікаря Данила Лісняка запресували

Чи може кухарка стати політичним лідером? Питання риторичне. А чи може педагог за освітою ефективно диригувати медичною галуззю? Принаймні, для цього потрібно хоча б курси медичні закінчити. Тепер до конкретики. Чи може вчителька, нині заступник міського голови Анастасія Попсуй ефективно керувати охороною здоров’я регіону, проводити реформування цієї галузі? Лікарі (не будемо називати їхні прізвища, щоб не підставляти) в один голос заявляють: Анастасія Вікторівна тільки себе слухає, що хоче, те й робить. А ще, кажуть, слухає тільки «великого» експерта медицини Ігоря Найду.

Влада вже давно взялася за неугодного їй головного лікаря КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» Данила Лісняка. Одним із завуальованих методів тиску стало анонімне опитування населення Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля та Коцюбинського щодо якості надання медичної допомоги. Його ініціатори – заступник міського голови Анастасія Попсуй та експерт координаційної ради стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України Ігор Найда. Результати опитування засвідчили: понад 85% респондентів задоволені якістю надання медичної допомоги. Це, звичайно, не сподобалося його організаторам, бо вони розраховували на інші відсотки, якими можна б було «приперти до стінки» Данила Костянтиновича. Та все-таки Попсуй пішла, як кажуть, ва-банк: викликала у середу на «килим» Данила Лісняка і протягом тривалого часу зайнялася його пресуванням. Мовляв, в медицині, яку ви очолюєте, накопичилося багато питань. А з цього випливає, що ви не на своєму місці…

— Мені Анастасія Попсуй пред’явила надумані звинувачення, зокрема у зволіканні з проведенням реформ, — говорить Данило Костянтинович. — Це дивує, бо за більшістю медичних показників Ірпінська центральна міська лікарня серед кращих в області!

— І під тиском Ви були змушені написати заяву на звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін?

— Я написав заяву на переведення мене на посаду завідуючого реанімаційним відділенням.

***

Послухаємо і головного медичного реформатора Ірпінського регіону Анастасію Попсуй.

— Данила Лісняка ніхто з посади не знімав, — сказала Анастасія Вікторівна. – Він написав заяву по переводу, і залишається в системі, є прекрасним спеціалістом.

— Але він написав заяву під вашим «пресингом»!

— Ніякого тиску не було! Зараз все місто перебуває у стані змін, реформ на краще. Хтось справляється, хтось себе бачить в одному, хтось в іншому. Лісняк побачив себе в іншій ролі…

— Він вас не влаштовував як менеджер?

— Мене Лісняк влаштовує. Але він себе побачив в іншій іпостасі, хоче більше присвятити себе лікарській практиці.

— Ваша думка не збігається з думкою Данила Лісняка.

— Це його думка!

—А як ви вважаєте, які медичні реформи не йдуть в регіоні?

— У нас все рухається поступово. Медицина – це складний процес. Це не так просто, і не за один день робиться. Це правда. Я не знаю, що казати! Медикам зараз дуже важко. Але при чому тут я?!

— На місце Данила Лісняка ви хочете поставити свою людину, чи не так?

— У мене немає своєї людини!

— Але якщо влада знімає якогось керівника, то знає, кого має призначати.

— Можливо! А можливо, і ні! Щоб ви розуміли: у мене немає такого поняття як свої чи не свої люди!

— Вашим медичним куратором є Ігор Найда?

— Ні, він не є моїм куратором…

Анастасія Попсуй багато говорила про реформи у медичній галузі. Але дуже загально і без конкретики. Все це дуже сумно.

Влада з власної ініціативи розхитала ситуацію, збурила громадськість.

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

One Comment

  1. Пане Закревський, готовий з Вами зустрітися і дещо прокоментувати. Прохання лише одне: передати без викривлень те, що буду говорити, тобто остання редакція матеріалу для публікації після погодження зі мною.

Comments are closed.