Чи треба переносити пам’ятник Кобзарю?

Влада підкинула громаді для обговорення нову пропозицію: давайте перенесемо пам’ятник українському пророку Тарасу Шевченку на центральну площу, там, де нині «пісочний» годинник міста. Та так, щоб це було монументально, на віки!

І навіть варіанти макетів нової скульптури Кобзарю на останньому засіданні виконавчого комітету виставили на огляд. Мовляв, час не чекає: думайте, підтримуйте!

Можливо, спочатку назвемо центральну площу міста іменем міського голови (всі знають, якого), а потім вже перейдемо до реалізації грандіозного плану, який має засвідчити: нова команда рухається в правильному напрямку. Оскільки керується лозунгом: якщо робити революційні перетворення, то по всьому фронту, чи то пак по всьому місту! Втім, давайте залишимо сарказм і спустимося на грішну землю.

Чи на часі грандіозний план перенесення пам’ятника Кобзарю? Чи треба нам новий фонтан по вулиці Шевченка? Коли поруч, на центральній площі, є «старий». Так, він часто виходив з ладу, бо невідомі зловмисники його псували, викрадали форсунки, інші деталі. Але, попри це, він діючий!

Ми провели міні-опитування ірпінчан. І не знайшли жодної людини, яка б підтримувала цей проект. «Це бездумна затія, оскільки на реконструкцію центральної площі треба витратити великі народні кошти, – говорить Микола Д. – А хіба ми такі багаті?!». Галина І. також проти таких, за її висловом, дурних грандіозних планів. «Краще б влада почала реально створювати нові робочі місця, – говорить вона. – Скажімо, ініціювала б відкриття швейного цеху, потім фірми по виготовленню взуття. Щоб ми не їздили за покупками у ближнє і далеке зарубіжжя. Бо таким чином працюємо на промисловість чужих держав».

Максим СИДОРЧУК